Navigace: Chovatelé Zdounecka > Články

Články

Okresní výstava ve Zdounkách ve dnech 19.-20.9.2015

 

   Základní organizace českého svazu chovatelů ve Zdounkách byla pověřena ,aby uspořádala okresní výstavu Kroměřížska pro rok 2015.

Ta se konala na chovatelském areálu za kulturním domem ve Zdounkách ve dnech 19.-20.9.

Svým rozsahem byla sice o něco menší než by se na okresní výstavu slušelo, ale přesto to nic neubralo na její kráse.

Vystaveno bylo 154 králíků včetně 47 českých strakáčů v tradiční expozici klubu Českého strakáče.Dále bylo vystaveno 18 voliér a 76 klecí holubů a 53 voliér drůbeže.

Jako na správné okresní výstavě byli vyhodnoceni nejlepší chovatelé okresu a to přítel Tomáš Červinka v králících,přítel Dušan Labuda v holubech a přítel Josef Kopeček v drůbeži.

Další čestné ceny za králíky získali přátelé Pospíšil Vladimír, Vrána Martin ,Symerský Miroslav, Kaňa Josef, Zdráhal Milan a Červinka Tomáš.Mimo to byla samostatně hodnocena expozice klubu českého strakáče ,kde poháry pro nejlepší samici expozice získal přítel Dvořák Pavel, pohár pro nejlepšího samce získal přítel Malina Jan a pohár pro nejlepší kolekce získal přítel Jan Lachký. Tyto poháry věnoval předseda svazu Koryza Milan. V expozici klubu byli dále uděleny tři čestné ceny, které si rozdělili přátelé Jan Lachký,Malina Jan a Dvořák Pavel. Za holubi získali čestné cena přátelé Zubál Vladimír, Božák Miroslav, Mičánek Josef, Čech Josef , Bělánek Pavel, Oliva Pavel, Bajer Zdeněk,Čech Zbyněk a Brňák Lubomír. Za drůbež pak čestné ceny získali přátelé Skopal Jan, Krejčí Pavel, Beránek Zdeněk, Kopeček Josef, Ivan Leopold a manželé Janečkovi.

Chovatelé zdouneckého spolku již tradičně soutěží o pohár pro nejlepšího vystavovatele holubů, který věnuje firma Salix Morava a.s. Zdounky a letos ho získal přítel Brňák Lubomír.Dále starosta obce Zdounky věnuje pohár pro nejlepšího vystavovatele zdouneckého spolku a ten letos získal přítel Božák Miroslav.

Celou výstavu doplňovala malá ukázka koz , exotických ptáků a hrdliček.

V sobotu se konala ukázka „Králičího hopu“ pod vedením přítele Pavla Davida a jeho dcery. Zde nám bylo uděleno bezpočet rad  a předvedeny možnosti jak trénovat králíky v tomto stále populárnější sportu.

V neděli se konala již tradiční soutěž v kokrhání kohoutů, kterou letos vyhrál kohout přítele Josefa Kopečka.

Po celou dobu výstavy byla pro návštěvníky připravena bohatá tobola ,kterou zpestřila speciální vložená tombola v sobotu o sele a v neděli o krocana. Obě ceny věnovala naše členka Kuklovská Markéta se svým manželem.

Samozřejmostí na naší výstavě je bohaté občerstvení a výborná atmosféra.

Již nyní zvou pořadatelé na příští výstavu ve Zdounkách v roce 2016, která se bude konat v tradičním srpnovém termínu.

 

                                                                                             Jiří Svítil

 

První závody „Kroužku Králičího hopu“ Chotěboř 12.3.2016

 

Naše mladé chovatelky měly svoje první závody.

Konaly se v Chotěboři v sobotu 12.3. Z našich členek se ho zúčastnili Nina Svítilová s králíky Charliem a Skippym, Jana Dvořáková s Lucy, Anežka Kolístková s Pepem,Barbora Kuklovská se Sisi, Veronika Slováčková s Kukim a Natálie Viktorínová s Růženkou.

Byla to pro děvčata nová zkušenost se zúčastnit doopravdických závodů a ne jenom tréninků.

Soutěžili v rovinné dráze – lehká třída, která je určena pro začínající soutěžící..

Soutěžilo rekordní množství závodníků – celkem přihlášených jich bylo 80, ale dva nesoutěžili a tak celkem se objevilo na startu 78 dvojic.

Naše chovatelky dopadly následovně :

Nina se Charliem 17. pořadí, Nina se Skippym 54.,Natálka s Růženkou byla 54., Jana s Lucy byla 68.,Barborka se Sisi skončila smolně 73.,Veronika s Kukim byla 74. a Anežka s Pepem byla 77.

Poslední tedy nebyla žádná a naopak Nina s Charliem dosáhla i na svůj první bod ve výkonnostním průkazu. To je na prvních závodech velice dobrý úspěch.

Na závěr jsem se všichni shodli na tom, že je potřeba ještě hodně trénovat, ale už teď se děvčata těší na další závody.

                                                                            Jiří Svítil

SAM_2546.JPG
 
© cschzdounky.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum